На гости в детските градини
В периода 30.10 – 13.11.2024 г. учениците от четвъртите класове на ОУ“Любен Каравелов“ Бургас заедно с класните си ръководители Славка Камбурова, Татяна Георгиева, Ирина Наумова и Камелия Янчева гостуваха на четвъртите групи в ДГ“Раковина“, ДГ“Златното ключе“, ДГ“Радост“ и ДГ“Синчец“.
Четвъртокласниците заедно с учителите си представиха презентации за есента и промените, които настъпват в природата. Говориха за времето, цветовете на листата на дърветата, за разнообразието от плодове и зеленчуци през този сезон.
Учениците помогнаха на децата да изпълнят забавни задачи: заедно направиха буквен модел на думата „есен“, свързваха есенни плодове с буквата на първия звук от наименованието им. Рецитираха стихове за есента и представиха драматизация на приказката “Юначното петле”. Помогнаха на Ежко да си събере ябълки за зимата. Апликираха пъстри чадърчета за листата, за да не се мокрят от дъждовете. С естествени материали сътвориха есенни пейзажи и фигури на животни.Изработиха красива икебана от есенни листа. Забавляваха се, пяха и танцуваха.
Посещенията в детските градини предизвикаха огромен ентусиазъм и радост както сред учениците, така и сред децата от детските градини. Те бяха впечатлени и проявиха творчество и инициатива, а четвъртокласниците развиха своите презентационни и лидерски умения.
Trackback от вашия сайт.